Zinek 15mg - 90 kapslí

Kód: 7-7-MYT68
Neohodnoceno
Značka: Trime
399 Kč
skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
29.3.2023
Chelátová vazba zinku v kombinaci s mědí. Vyznačuje se vynikající vstřebatelností a využitelností v organismu. Normální funkce imunitního systému Normální stav vlasů, kůže a nehtů Normální hladina testosteronu Normální syntéza bílkovin

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chelát je organická forma minerálu nacházející se přirozeně v pletivech rostlin. Představte si minerál navázaný na dvě aminokyseliny (v našem případě na glycin přirozeně syntetizovaný lidským organismem), které prvek drží jako v kleštích, izolují jej, chrání a uvolní až v případě potřeby. Vědecké studie poukazují na to, že chelátový komplex je pro naše tělo biologicky nejvyužitelnější a zajišťuje vysokou míru vstřebatelnosti. Jedna kapsle obsahuje 15mg zinku (bysglycinát zinku) a 250 µg mědi (bysglycinát mědi), jejíž hodnota v těle se může při suplementaci zinkem snižovat.

 

Hlavní benefity zinku

  • Přispívá k normální funkci imunitního systému. Zinek podporuje veškeré biologické procesy spojené s naší obranyschopností.
  • Přispívá k udržení normálního stavu kůže, vlasů a nehtů. Zinek se účastní syntézy bílkovin, DNA a kolagenu a je tak významným minerálem pro obnovu buněk, regeneraci tkání, hojení ran a podporuje zdravou strukturu vlasů i nehtů.
  • Přispívá k udržení normálního stavu kostí. Zinek je nepostradatelný pro metabolismus kostní tkáně, zvyšuje novotvorbu kostních buněk a jeho dostatečné množství může podpořit správné hojení kosti při zlomenině.
  • Přispívá k udržení normálního stavu testosteronu. Zinek přirozeným způsobem snižuje aktivitu enzymu aromatázy, a tím zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen. Zinek současně přispívá k normální plodnosti a reprodukci.
  • Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, mastných kyselin a bílkovin. Zinek je vyžadován pro aktivaci řady enzymů, které se účastní syntézy a degradace makroživin. Zinek se podílí na tvorbě inzulinu.
  • Ochrana před oxidativním stresem. Podílí se na procesu dělení buněk a chrání je před působením volných radikálů.
  • Přispívá k udržení normálního stavu zraku. Zinek je nepostradatelnou součástí očního pigmentu rhodopsinu a současně přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A. 

 

Složení

Inulin, bisglycinát zinečnatý, bisglycinát měďnatý, stearan hořečnatý, veganská kapsle: hydroxypropylmethyl celuóza

  1 kapsle obsahuje % RHP *
Zinek 15 mg  150%
Měď 250 µg 25%

 *RHP = referenční hodnota příjmu

 

Často kladené dotazy k produktu

Kdy a jak mám zinek užívat?

Zinek je nutné užívat na lačno, jeho vstřebatelnost společně s jídlem je nízká. Ideálně cca 45 minut před snídaní nebo naopak 2 hodiny po večeři. Je možné ho užívat také před sportovním výkonem, pokud uplynuly alespoň 2 hodiny od posledního jídla. Vstřebatelnost zinku je velmi snížena fytáty, vlákninou, železem a alkoholem.

Mohu se zinkem předávkovat?

Studie ukazují, že do 30mg je jeho užívání naprosto bez rizika.

Proč je v produktu také měď?

Zinek sdílí v organismu stejný mechanismus transportu jako měď. Zinek se vstřebává v tenkém střevě, kde se naváže na bílkovinný přenašeč metalothionein. Tato molekula je stejným přenašečem i pro měď a soutěží spolu o místo. Zvýšené množství zinku tak může ovlivnit hladinu tohoto prvku v těle a s vyšším příjmem zinku je tedy vhodné navýšit také příjem mědi. 

Je vhodná suplementace zinku pro diabetiky?

Jednoznačně. Dostatek zinku při cukrovce druhého typu je důležitý pro tvorbu inzulínu a vykazuje příznivý vliv na glykémii.

Je vhodný pro děti?

Od 12 let věku je suplementace zinku bezriziková. Zejména u sportující mládeže roste potřeba zinku a bez adekvátně upravené stravy mají obvykle deficienci. Platí zde stejné principy jako pro dospělé.

Mohu zinek užít více než doporučené denní množství?

Ano. Zvýšený příjem se odvíjí od míry fyzické zátěže, sportovního výkonu, náročnosti profese a zdravotního stavu každého jedince. Navýšení množství je vhodné také v případě nemoci nebo oslabení organismu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: