Zdravá pokožka

Dobrý den. V srpnu se chystám na vytouženou dovolenou k moři po dvou letech. Bojím se, abych nedostala sluneční vyrážku nebo se nespálila. V loňském roce jsem díky koronaviru u moře nebyla a jsem relativně světlý typ. Můžete mi poradit, jaké doplňky stravy bych měla užívat? 

Léto je v plném proudu, možná i vy před sebou máte svou vytouženou dovolenou u moře a přemýšlíte, jak nejlépe připravit svou pokožku na nápor silného sluníčka. Pro pokožku je primárně důležitá podpora zevnitř – tedy aby měla vše, co potřebuje ke své funkci po ruce. Zdravá pokožka je zrcadlem vyvážené a zdravé stravy. Intenzivnější podporu získáme užíváním doplňků stravy, které jsou koncentrovanějším zdrojem živin, které pleť potřebuje, ale nemusí být nutně esenciálním.

Základem pro zdravou pokožku je dostatečný příjem vitamínů, antioxidantů a konkrétních živin, které s jejím zdravím úzce souvisí a podporují ji v její funkci. Všechny látky také můžete suplementovat v podobě doplňků stravy.

  • Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou doslova všelékem. Tyto esenciální mastné kyseliny souvisí se správnou funkčností celého těla, včetně imunity a zdravé, pružné a dostatečně „mastné“ pokožky. Nedostatek omega-3 mastných kyselin se může projevit jako suchost pokožky, která má tendenci šupinatět.

TIP: Zařaďte do svého jídelníčku přes léto dostatek tučných mořských ryb případně užívejte omega-3 mastné kyseliny ve formě doplňku stravy:
https://www.obchodzdrave.cz/omega-3-vegan-dha-epa-60-kapsli/

  • Vitamín E

Vitamín E je jedním z nejdůležitějších antioxidantů. Pomáhá chránit organismus proti působení volných radikálů a proti stárnutí.
https://www.obchodzdrave.cz/greenfood-nutrition-vitamin-e/  

  • Betakaroten

Betakaroten je přírodní pigment, který pro naše tělo slouží jako prekurzor vitamínu A. Působí jako velmi významný antioxidant a spolu s vitamínem E tedy pomáhá pokožce se bránit proti nebezpečným slunečním paprskům, které jsou pro pokožku na jedné straně potřebné (výroba vitamínu D), ale na druhé straně vlastně potencionálně karcinogenní. Užívání přírodního betakarotenu společně s dalšími protektivními látkami a zdravou, vyváženou stravou může pomoci pokožce se výrazně lépe vypořádat se slunečním zářením.
https://www.obchodzdrave.cz/greenfood-nutrition-beta-caroten/
https://www.obchodzdrave.cz/beta-carotene-complex-90-kapsli/

  • Vitamín C

Vitamín C přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Je také důležitý pro tvorbu kolagenu a pro normální funkci kůže. Je tedy nezbytný po celý rok. Přes léto máme v jídelníčku větší množství čerstvého ovoce a zeleniny, které by měly být základním zdrojem tohoto vitamínu. Pokud chcete jeho příjem podpořit, volte vtamín C v liposomální formě, která zajišťuje nejvyšší biodostupnost vitamínu C v lidském organismu – blíží se 100 %.
https://www.obchodzdrave.cz/liposomalni-vitamin-c-2/
https://www.obchodzdrave.cz/liposomal-vitamin-c-1000mg-100ml/

 

Zdraví pokožky můžete podpořit naším speciálně sestaveným balíčkem doplňků stravy Zdravé opálení BASIC nebo Zdravé opálení

! Upozornění

Pozor si dejte na nadměrnou konzumaci betakarotenu, která může vést až k nápadnému zoranžovění kůže. V takovém případě přestaňte suplement okamžitě brát. Suplementy s obsahem syntetického betakarotenu nebo vitamínu A se nedoporučují kuřákům. Studie naznačují spojení zvýšeného rizika rakoviny plic s příjmem betakarotenu suplementační cestou. Suplementy berte jen nezbytně dlouhou dobu a ne dlouhodobě. Detailní doporučení naleznete vždy na etiketě výrobku.