Nutripa Železo

Kód: 9-9-7
Neohodnoceno
Značka: NUTRIPA
249 Kč
dočasně nedostupné
Položka byla vyprodána…
NUTRIPA železo Spray je podjazyková forma železa v komplexu látek podporující jeho snadné vstřebávání přes sliznici úst. Ta tvoří přirozenou vstupní bránu do organismu. Jednoduchá forma aplikace pod jazyk během dne řeší zvýšené potřeby železa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

NUTRIPA ŽELEZO Spray

NUTRIPA ŽELEZO Spray je podjazyková forma železa v komplexu látek podporující jeho snadné vstřebávání přes sliznici úst. Ta tvoří přirozenou vstupní bránu do organismu. Na rozdíl od tablet tak nehrozí vedlejší účinky (nevolnost, zácpa). Jednoduchá forma aplikace pod jazyk během dne řeší zvýšené potřeby železa. Jeden vstřik obsahuje 3mg železa (21% RHP).

Zdroje železa

Denní doporučená dávka je 20mg železa, přičemž se vstřebá asi jen 10% za fyziologických podmínek. Dvojmocné železo se vstřebává lépe. Mezi důležité faktory, které zvyšují vstřebávání železa, patří organické kyseliny, vitamin C, rostlinné alkaloidy nebo inositol. Mezi faktory snižující příjem patří káva, čaj, kakao, fosfáty z  Coca Coly, současný vysoký příjem zinku (semínka) nebo současný vysoký příjem vápníku (mléko nebo vejce). Podávání železa ve formě tablet v sobě skrývá řadu komplikací. Nejčastějším zdrojem jsou organické soli železa případně komplexy železa a polymaltózy. Jejich perorální podávání často způsobuje chronickou zácpu, průjem nebo bolesti břicha.

 

Kdy doplňovat?

Nedostatečný přívod stravou (jednostranná výživa, podvýživa, strava chudá na maso, veganská strava).

Při poruchách absorpce (zánětlivá onemocnění, průjmy, léčiva)

V těhotenství a při kojení 

Ztráty krve (gastrointestinální krvácení, menstruace, dárcovství krve, operace, nehody)

Při vytrvalostním sportu, při pobytu ve vysokých nadmořských výškách

 

Železo a jeho ztráty v organismu

Železo je zásadním stopovým prvkem. Je součástí krevního hemoglobinu s těsným vztahem k transportu dýchacích plynů. Málo železa znamená málo hemoglobinu a kyslíku ve tkáních. Až ¼ mužských běžeckých atletů vykazuje v průběhu sezóny anemii z nedostatku železa – IDA (Iron Deficiency Anemia).

V návaznosti na nedostatek železa se vyskytuje i nízká hladina hemoglobinu. Až 31% běžců a 87,5% triatlonistů vykazovalo nízké hladiny hemoglobinu (<Hb 120 pro ženy a <Hb140 pro muže).

Nedostatek železa společně s nízkou hladinou hemoglobinu patří mezi závažné nutriční komplikace, které ovlivňují nejen výkonnost, ale především regeneraci a imunitu sportovců. Nedostatek železa se projevuje ztrátou chuti, únavou, bledou sliznicí, palpitacemi, koutky úst, atrofií jazyka a pozměněnými imunitními funkcemi.

 

 

Složení 1 dávka (2 vstřiky): Čištěná demineralizovaná voda, glycerol, vitamin C 20 mg (RHP* 25%), fumaran železnatý, železito-sodná sůl EDTA 3mg Fe+ (RHP* 21%), Vitamin B9 40mcg(RHP* 10%), Bioperine® 1 mg, kyselina citronová – E330, sorban draselný E202 – konzervant, steviol-glykosidy (sladidlo), příchuť borůvka

*RHP referenční hodnota příjmu.

Dávkování: Vstříkněte 1x dávku 2-3 denně na sliznice úst a nechte působit. Nepřekračujte maximální doporučené dávkování.

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Přípravek není určen pro děti. Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu a etiketě. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 25°C.

Doplněk stravy

 

Výrobce: Vyrobeno v ČR.

Distributor: NUTRIPA s.r.o, Zbraslavská 11, Praha 5, ČR. 

Balení Sprej: obsah 30 ml cca 90 dávek

 

Jelikož nám současná legislativní opatření EU neumožňují podat vám detailnější popis výhod tohoto produktu, tak jak to bylo možné dříve, doporučujeme nahlédnout do odborné literatury či na internetové stránky. Oba zdroje nabízejí dostatek dostupných informací o aktivních látkách obsažených v tomto produktu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: