Nutripa Passiance Rescue

Kód: 9-9-4
Neohodnoceno
Značka: NUTRIPA
285 Kč
skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
13.2.2023
Zcela jiné tobolky na stres, napětí a neklid moderního života. Nemá smysl popisovat kolik napětí, neklidu a úzkosti se pomalu ale jistě nastěhovalo do našich každodenních životů. Kromě léků existují i další možnosti ovlivnění naší nálady. Spojení vlastností tří velmi moderních nutričních materiálů: Astaxanthinu, mučenky pletní (Passiflora incarnata) a aminokyseliny L-theaninu (jinak N-ethyl-L-glutamin ze zeleného čaje) podporuje mysl, paměť a má zklidňující vlastnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NUTRIPA Passiance Rescue

Zcela jiné tobolky na stres, napětí a neklid moderního života.

Nemá smysl popisovat kolik napětí, neklidu a úzkosti se pomalu ale jistě nastěhovalo do našich každodenních životů. Kromě léků existují i další možnosti ovlivnění naší nálady. Spojení vlastností tří velmi moderních nutričních materiálů: Astaxanthinu, mučenky pletní (Passiflora incarnata) a aminokyseliny L-theaninu (jinak N-ethyl-L-glutamin ze zeleného čaje)  podporuje mysl, paměť a má zklidňující vlastnosti. Hodí se u přechodného psychického vyčerpání a poklesu nálady.

L-theanin stimuluje alfa mozkové vlny, které jsou spojené s relaxací v bdělém stavu. Theanin pomáhá uvolňovat mysl a zrychluje reakce a paměť člověka.

Mučenka pletní obsahuje celouřadu flavonoidů včetně isovitexinu s podobným účinkem u stavů vyčerpání a neklidu.

Astaxanthin je přírodní v tucích rozpustný keto-karotenoid (xanthophyll) s velmi silným antioxidačním buněčným účinkem.

Kombinace se hodí k akutní nebo krátkodobé intervenci:

  • pokles nálady, koncentrace a výkonnosti
  • neklidu, vyčerpání a napětí
  • krátkodobě během plánovaného výkonu (zvýšení koncentrace ve sportu, studium......)
  • tréma
  • strach 

MUČENKA PLETNÍ PASSIFLORA INCARNATA

Důležitou součástí přípravku Passiance Rescue je na Vitexin standardizovaný mučenkový výtažek. Mučenka pletní (Passiflora incarnata) je dřevnatá liánovitá rostlina ze stejnojmenné čeledi s nádhernými květy symbolizující nástroje umučení Krista (hřeby, korunu, kalich a důtky).

Mučenka patří mezi lékopisné drogy, ze které se vyrábí extrakt - Passiflorae extractum siccum. Drogu tvoří drcená nadzemní část, květy a plody. Extrakt obsahuje 1,5 - 2% celkových flavonoidů vyjádřeno na Vitexin (nejméně 1%). Suchý zelenohnědý prášek pak obsahuje 2% celkových flavonoidů. Rostliny obsahují flavonoidy - (vitexin, isovitexin, apigenin, luteolin, schaftosid, isoschaftosid, swertisin), deriváty γ-pyrolu (maltol a ethylmaltol), polyacetyleny (passicol) a kyanogenní glykosidy (gynokardin).

Jde o velmi ceněnou a oblíbenou drogu u celé řady různých onemocnění. Nejčastěji však na odstranění napětí, bolesti, přechodových příznaků, bolesti žaludku nebo nespavosti. Účinek mučenky je zčásti pravděpodobně a nejen zprostředkován na úrovni mozkového GABAergního přenosu. To by odpovídalo i zjištěným účinkům například u omezení předoperační úzkosti, symptomů odvykání nebo úzkostné ataky. Mučenka byla s úspěchem zkoumána i u dětí s poruchou ADHD. Přestože se jednalo o velmi malý vzorek, výsledek je příslibem i v této oblasti. K potvrzení ale bude zapotřebí mnohem rozsáhlejšího výzkumu. Podávání dětem by však mělo probíhat pod dohledem lékaře. Mučenka je velmi dobře snášená a jako vedlejší účinky se mohou objevit ospalost, nízký srdeční rytmus nebo nauzea. Ve vhodné kombinaci s dalšími podobnými látkami tak mučenka představuje další možnost ke zkvalitnění již tak těžce zkoušených psychosociálních funkcí jedince v moderní společnosti.

Doporučené užívání Passiance Rescue 30 kapslí:

Tréma a soustředěnost před výkonem        1 kapsli 1 hod před výkonem

Poruchy spánku                                            1 - 2 kapsle před spaním

Úzkost a napětí                                             1 x denně

Bolesti žaludku                                              krátkodobě 1 x denně

 

1 kapsle obsahuje: L-theanin 250 mg*, extrakt z květů mučenky pletní 1% flavonoidů - Vitexin (Passiflora incarnata) 90 mg*, astaxanthin 2 mg* (Heamatococcus pluvialis 5% algae)

*RHP – Referenční hodnota příjmu není stanovena 

Dávkování: podle závažnosti stresové situace užívejte 1 až 2 kapsle jednorázově.  Nepřekračujte doporučené denní dávkování. 

Upozornění:

Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 25°C.

Doplněk stravy

 

Výrobce: Vyrobeno v ČR

Distributor: NUTRIPA s.r.o., Zbraslavská 11, Praha 5

Balení: 30 kapslí 

Passiance je originální název a receptura PharmDr. R. Pfleger.

 

Jelikož nám současná legislativní opatření EU neumožňují podat vám detailnější popis výhod tohoto produktu, tak jak to bylo možné dříve, doporučujeme nahlédnout do odborné literatury či na internetové stránky. Oba zdroje nabízejí dostatek dostupných informací o aktivních látkách obsažených v tomto produktu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: