Nutripa Magnesium Bisglycinate

Kód: 9-9-67
Neohodnoceno
Značka: NUTRIPA
569 Kč
skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
13.2.2023
Nutripa Magnesium bisglycinate - Svěží hlava obsahuje pouze kvalitní biologicky dostupnou formu hořčíku - bisglycinát hořečnatý a vitamin B6 ve formě P-5-P. To celé v rostlinné kapslí. 1 kapsle obsahuje 180 mg elementárního hořčíku. Vhodné pro vegany a vegetariány.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nutripa Magnesium bisglycinate - Svěží hlava obsahuje pouze kvalitní biologicky dostupnou formu hořčíku - bisglycinát hořečnatý a vitamin B6 ve formě P-5-P. To celé v rostlinné kapslí. Vhodné pro vegany a vegetariány. Žádné pomocné látky a plnidla.

Hořčík je základní minerál a je druhým nejčastějším elektrolytem v těle. Nedostatek hořčíku je ve stravě běžný a tento nedostatek byl spojen s řadou nepříznivých účinků na zdraví, včetně slabosti, křečí, úzkosti a vysokého krevního tlaku.​

Hořčík přispívá:

→ snížení míry únavy a vyčerpání

→ správné činnosti nervové soustavy

→ správné činnosti svalů

→ udržení správného stavu zubů a kostí

 → energetickému metabolismu

Nutripa Magnesium Bisglycinate - vegetariánské kapsle bez zbytečných plnidel a pomocných látek. S vitaminem B6 v biologicky dostupné variantě P-5-P (pyridoxal-5-fosfát)

Doporučená denní dávka elementárního magnesia u mužů se pohybuje v rozmezí 400-420 mg a u žen 320-360 mg. 
 
Bisglycinát hořečnatý je chelátovou formou hořčíku s vysokou biologickou dostupností , kde je hořčík vázán na aminokyselinu L-Glycin. Biologická dostupnost bisglycinátu hořečnatého je až 80% ( např. u oxidu hořečnatého jsou to jen 4%) a nemá nepříjemné laxativní účinky ani při zvýšených dávkách. 
 
• Sloučenina bisglycinát hořečnatý se také nazývá glycinát hořečnatý, ale protože má připojené dvě molekuly glycinu, je přesněji nazýván „bisglycinát“ (bis = dva). Bisglycinátová forma má lepší absorpci z důvodu zvýšené rozpustnosti.
• Snížený projímavý účinek ve srovnání s jinými variantami hořčíku, protože bisglycinátová forma je pravý chelát, který zcela obklopuje hořčík. 
• Glycin je neurotransmiter, který podporuje relaxaci a redukci stresu v těle - díky čemuž je bisglycinát hořečnatý dobrou volbou pro doplnění před spaním na podporu klidného spánku. 
Nutripa bisglycinát obsahuje kvalitní bisglycinát hořečnatý původem z USA
 
Obsah 1 kapsle: Magnesium bisglycinát 820mg (elementární hořčík 180mg, 48% RHP *), Vitamín B6 (Pyridoxal-5-Phosphat 1,4mg, 100% RHP*) kapsle HPMC
(*RHP=referenční hodnota příjmu)
 
Dávkování: 1 - 2 kapsle denně. Nejlépe včer před spaním. Sportovci - jednu kapsli po tréninku a druhou večer před spaním.

Obsah balení: 100 vegetariánských kapslí (93 g)

Doplněk stravy

Distributor: Nutripa s.r.o.

 

Jelikož nám současná legislativní opatření EU neumožňují podat vám detailnější popis výhod tohoto produktu, tak jak to bylo možné dříve, doporučujeme nahlédnout do odborné literatury či na internetové stránky. Oba zdroje nabízejí dostatek dostupných informací o aktivních látkách obsažených v tomto produktu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: